Medreseja dhe BFI-ja duhet të lustrohen, edhe nga drejtësia, edhe nga krim-policia, sidomos nga komisionet kombëtare enkas për përshtatshmëri morale, fetare e kombëtare. Dhe, kurrë më mos të ndodhë që, nxënësi i eprorit të UDB-së, Stanko Dragviqit, siç po del të ishte Shaqir Fetai, të na “mësojë” hoxhallarë! Personelë që kanë shërbyer në Medrese me decenie e që kanë përfunduar në shërbimet sekrete policore! Këta kuadro mbahen nga fitri e zeqati dhe jo medresantët tanë! Kjo është e vërtetë si ZOTI NJË

Kliko linkun

https://www.facebook.com/1584125445180994/posts/2825521291041397/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

BE kërkoi “divorcin” me gazin rus/ A mundet gazi amerikan ta zëvëndësojë? Si dhe sa kushton

BE-ja do t’i thotë lamtumirë furnizimit me gaz nga Moska brenda vitit…

Varhelyi: Jemi të gatshëm të fillojmë menjëherë procesin e skriningut me Maqedoninë e Veriut

Komisioneri Evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë së Mirë, Oliver Varhelyi,…

Efendi Rexhepi: E shoh si gabim të rëndë që po prodhojmë hiper kuadro hoxhallarësh

Në intervstën eksluzive dhënë TetovaSot, ish-Reisul Ulema i BFI-së, H. Sulejman ef.…

Kancelari gjerman: Vendeve të Ballkanit duhet t’u jepet përgjigje për perspektivën evropiane

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka thënë se vendeve të Ballkanit Perëndimor…

Në Bruksel mbahet takimi i Këshillit për MSA-në

Në Bruksel, të martën më 7 dhjetor mbahet takimi i katërt i…