Nga Kumanova kanë arritur reagime në adresë të faqes ku shprehen shqetësime për mosrespektim të “fair play”-it parazgjedhor nga ana e BDI-së. shkak për këto shqetësime është fillimi i fushatës në oborrin e Shkollës së mesme të Ekonomisë në këtë qytet, që konsiderohet si politizim i panevojshëm i arsimit.
Lidhur me këtë një grup të rinjsh kumanovar ka njoftuar edhe përfaqësitë diplomatike në Shkup, prej ku kanë marrë premtime se shqetësimi do t’i përcillet edhe misionit të OSBE-ODIHR-së që do të vëzhgojë zgjedhjet e 15 korrikut.

BDI jo rrallë herë është përmendur si subjekt problematik në raportet e organizatave të ndryshme ndërkombëtare për sjelljen e saj si gjatë zgjedhjeve, por edhe ndaj mediumeve. /Info-Sot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…