Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se Forca e Sigurisë së Kosovës për katër ditë do të realizojë dy Ushtrime Fushore në gjashtë fshatra të kësaj komune.

Sipas njoftimit, ushtrimet do të zhvillohen me datë 18, 19, 20 dhe 24 nëntor.

“Njoftim për banorët e fshatrave Ballaban, Dyz, Sharban, Makovc, Keqekollë dhe Koliq. Gjatë zhvillimit të aktiviteteve në Ushtrim Fushor do të ketë të shtëna me armë me municion shkollor”, thuhet në njoftimin e komunës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Të premten do të varrosen katër të zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë

Më 25 qershor do të bëhet varrimi i Dibran Dibranit, Zeqir dhe…

Zgjerohet “grupi i zjarrit”

Dega e BDI-së, në Studeniçan i është bashkuar zyrtarisht grupit të pakënaqësive…

Edhe sot vazhdon gjykimi ndaj Salih Mustafës

Edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj Salih Mustafës. Në gjykimin…

Pasojat e luftës ruso-ukrainase i vuajnë civilët

Eksod masiv nga Ukraina. Rusët nuk tërheqin dot para nga bankat Me…

Bjellorusia e përfshinë Maqedoninë në listën e shteteve armike

Qeveria e Bjellorusisë ka miratuar një listë të vendeve armiqësore dhe rezoluta…