Paqeruajtësit e KFOR-it dhe Forca e Sigurisë dhe Kosovës do të vazhdojnë bashkëpunimin në kuadër të mandateve që kanë, në shërbim të sigurisë së gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës. Kështu u tha gjatë një takimi që ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci zhvilloi me komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia.

Ky i fundit fillimisht e uroi ministrit Maqedonci në krye të Ministrisë së Mbrojtjes, derisa siguria në vend ishte teme boshte e takimit.

Nga ana e tij, ministri Maqedonci shprehu falënderimin për vizitën e tij si dhe mirënjohjen për kontributin e KFOR-it, në shërbim të sigurisë së vendit, por edhe në sigurinë rajonale. Gjithashtu, ministri Maqedonci e njoftoi gjeneralin Ristuccia, lidhur me proceset aktuale si dhe për objektivat e FSK-së për integrim euroatlantik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Dy rusë që ishin pjesëtarë të Wagner-it pranojnë se vranë fëmijë në Ukrainë

Dy burra rusë që pretendojnë se janë ish-komandantë të grupit Wagner i…

Aeroplani spiun i Putinit shkatërrohet në një sulm me dron pranë Minskut, nga një grup pro-ukrainas në Bjellorusi

Një aeroplan spiun i Vladimir Putinit – në vlerë prej rreth 300…

Dy të vdekur nga zjarri në jug të Italisë

Dy persona vdiqën nga thithja e tymit në qytetin San Lorenzo në…

Gjukanoviq e pranon humbjen, këto janë fjalët e tij të para në konferencë

Milo Gjukanoviq e ka uruar kundërshtarin e tij në zgjedhje presidenciale të…

Publikohet një video me persona të maskuar në veri që flasin serbisht dhe shtien me armë