Një burrë ka sulmuar me sëpatë personat që po bënin pazar në një supermarket në Jearumont, Francë, në kufirin belg.

Burri sulmoi dhe plagosi rëndë dy persona në një supermarket Lidl dhe më pas përdori armën për ta lënduar veten, raporton Expresss.co.

Sipas La Voix Du Nord, sulmuesi gjithashtu besohet të jetë “i plagosur rëndë” dhe është transportuar në qendrën spitalore të Maubeuge.

Dymbëdhjetë persona, përfshirë katër fëmijë, ishin të pranishëm në dyqan në momentin e incidentit.

Ky është sulmi i dytë në Evropë këtë javë, pasi një burrë hapi zjarr gjatë një takimi të bashkëpronësisë në Romë, duke vrarë tre persona dhe duke plagosur të tjerë.

“Të shtënat ndodhën në një zonë të mbyllur në natyrë të lokalit, të quajtur “Il Posto Giusto” ose “Vendi i duhur”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zhbogar: “Reketi” u shndërrua në “reality show”

. Për ambasadorin e Bashkimin Evropian, Samuel Zhbogar, procesi gjyqësor për rastin…

Ukrainë, sulmohet treni për evakuimin e refugjatëve

Një tren pasagjerësh që po bënte rrugën për të marrë refugjatët që…

Kharkivi sulmohet me raketa ruse në Sheshin e Lirisë, pamjet e sulmeve në mesin e popullsisë civile

Kharkivi, qyteti i dytë më i madh në Ukrainë është sulmuar me…

SHBA e shtojnë praninë ushtarake në Gjermani, DW nxjerr detajet

Ishte Berlini, jo kryeqyteti i ndonjë vendi tjetër ku ndaloi për herë të…

Fushata e Kosovës për anëtarësim në NATO, flasin deputetë e ekspertë të sigurisë

Ditët e fundit pas luftës në Ukrainë janë shtuar zërat për përshpejtimin…