Një kërkim është duke u zhvilluar në Francën jug-perëndimore për një ish-ushtar të armatosur rëndë i cili hapi zjarr ndaj policisë.

Sipas BBC, helikopterët, ekipet e qenve dhe më shumë se 200 oficerë janë mobilizuar për ta kërkuar ish-ushtarin rreth qytetit Le Lardin-Saint-Lazare në rajonin e Dordogne.

Raportet thonë se burri është rreth 30-vjeçar, ka një histori të dhunës në familje dhe është i armatosur me një armë të kalibrit të lartë.

Autoritetet lokale iu kanë kërkuar banorëve të qëndrojnë brenda.

“Burri shkoi gjatë natës në shtëpinë e ish-partneres të tij. Një mosmarrëveshje u zhvillua atje, që çoi në ndërhyrjen e xhandarëve dhe aty i dyshuari qëlloi mbi ta. Ai më pas u arratis në pyjet afër”, tha prefekti i Dordogne, Frederic Perissat.

Një medium francez raportoi se incidenti filloi të shtunën në mbrëmje, kur burri sulmoi partnerin e ri të ish-it.

Ai thuhet se qëlloi partnerin e ri, i cili u largua nga vendi i ngjarjes. Ish-partnerja e tij dhe fëmijët e saj nuk u lënduan dhe tani janë nën mbrojtjen e policisë, thanë autoritetet.

Kur arriti policia, ai gjuajti drejt oficerëve dhe automjeteve të tyre para se të arratisej në pyll.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…