Prokurori për anti-terrorizëm në Francë ka hapur tre hetime mbi krimet e mundshme të luftës  të kryera në Ukrainë, lidhur me aktet kundër shtetasve francezë atje që nga pushtimi rus.

Në një deklaratë, prokurori tha se po heton krimet e mundshme të kryera në qytetet ukrainase të Mariupol, Gostomel dhe Chernihiv midis 24 shkurtit dhe 16 marsit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Në kohë pandemie, përmbaruesit kanë “thithur” 123 milionë euro

Edhe pse ishte vit pandemik dhe i vështirë për ekonominë, qytetarët dhe…

Këto vende ishin model i suksesit në luftën ndaj coronavirusit – por nuk janë më!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë kritikuar gjerësisht për qasjen ndaj pandemisë…

Gërvalla: Diaspora shqiptare urë lidhëse ndërmjet Kosovës dhe Zvirës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur sot…

VIDEO/ Kulla më e lartë në Dubai vishet kuqezi

Në 108 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë mëvete dhe të pavarur, kanë…

BE-ja nuk i përjashton sanksionet ndaj politikanëve të Ballkanit

Zyrtarët e Bashkimit Evropian(BE), shpesh i kanë kritikuar liderët politikë në rajonin…