Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior – NATO, ka bërë të ditur se kjo javë ishte e ngarkuar në aspektin e fushës ajrore.

“Forcat mbrojtëse ajrore dhe raketore të NATO-s nga Franca, Çekia, Holanda e Gjermania kryen spektrin e plotë të operacioneve ajrore, duke siguruar vigjilencë dhe gatishmëri në Evropën Lindore”, thuhet në një postim në Twitter të aleancës.

Kujtojmë se pas agresionit rus në Ukrainë, Kremlini ka kërcënuar Finlandën dhe Suedinë, nëse ato tëntojnë të bëhen pjesë e NATO-s me pasoja të rënda ushtarake e politike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Emiratet e Bashkuara Arabe ndërtojnë spital në Kosovë në vlerë prej 26 milionë dollarësh

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë investuar 26 milionë dollarë në ndërtimin e…

Konjufca pret Arifin, flasin për përfshirjen e Luginës së Preshevës në dialog

Kryetari i Preshevës së bashku me deputetin e Shqiptarëve në Serbi, Argjend…

Kievi: 20 600 trupa ruse të vrarë që nga fillimi i luftës

“Forcat ukrainase kanë shkatërruar 167 avionë rusë, 147 helikopterë, 155 mjete ajrore…

​Gucati e Haradinaj nuk ishin në dijeni nëse dokumentet në paketa ishin konfidenciale, thotë mbrojtja

Po mbahet në Hagë konferenca e dytë përgatitore për gjykim në rastin…

Kush alarmoi për rastin e Muhamed Zekirit? Zbulon Villma Ruskovska

Shefja e Prokurorisë Publike Themelore për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe…