Ushtarët ukrainas po vazhdojnë aksionet e tyre kundër sulmuese ndaj forcave ruse.

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e minimit të një ure strategjike në lindje të Ukrainës, raporton theguardian.

Në fakt, luftëtarët e Gardës Kombëtare dhe Forcave të Sigurisë Speciale të Ukrainës hodhën në erë një urë në rajonin e Luhanskit.

Raportohet se në këtë formë është parandaluar një sulm nga pushtuesit rus në Severodonetsk dhe Lysychansk.

Ndryshe, sot forcat ukrainase kanë përdorur raketat britanike Brimstone, për të shkatërruar tanket ruse.

Pamjet e filmuara nga ajri me dron, shfaqin dy raketa që godasin mjetet ushtarake ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Afro 50 mijë rusë të strehuar në Serbi që prej fillimit të luftës

Numri i shtetasve rusë që ndodhen në Serbi vlerësohet të ketë arritur…

Mbi 425 mijë qytetarë presin për t’u vaksinuar

Rritet numri i qytetarëve të vaksinuar. Raporti i Ministrisë së Shëndetësisë tregon…

Në Gjermani kanë frikë se kush mund ta zëvendësojë presidentin aktual rus – përmenden tre emra që janë ‘më të këqij’ se Putini

Një anëtar i parlamentit federal të Gjermanisë ka thënë të mërkurën se…

OVL-UÇK e Hasit demanton pretendimet se ka pasur baza në Shqipëri

Arrestimet e ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Gjykata Speciale, i…

“Fantazma e Kievit” është vrarë – zbulohet identiteti i pilotit që ishte “makth” për rusët

Piloti misterioz ukrainas i njohur ndryshe si “Fantazma e Kievit” raportohet se…