Forcat ruse kanë gjuajtur katër raketa Onyx në rajonin e Odesës në jug të Ukrainës, sipas zëdhënësit të administratës ushtarake të këtë rajon, Serhiy Bratchuk.

“Raketat erdhën nga territori i Krimesë, e cila është e pushtuar përkohësisht,” tha ai.

Forcat ruse aneksuan ilegalisht Gadishullin e Krimesë në vitin 2014.

Bratchuk nuk dha detaje se cilat pjesë ishin goditur nga raketat.

Bregdeti i Detit të Zi në pjesën e Ukrainës ka pasur një rritje të konsiderueshme të sulmeve me raketa nga forcat ruse ditët e fundit, shkruan CNN.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

OBRIE: Partitë shqiptare të kërkojnë ndryshime kushtetuese. S’duhet të harrohet çështja shqiptare

Organizata për Bashkëpunim Rajonal dhe Integrime Evropiane (OBRIE) vlerëson se partitë shqiptare…

37 raste të reja me Covid 19

Ministria e shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut njofton se sot…

Arrestohet prokurorja Speciale Katica Janeva (Video)

Shtëpia e kryeprokurores të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), Katica Janeva është rrethuar…

Egjipti dhe Rusia theksojnë se Izraeli duhet të ndalojë sulmet në Gaza

Në një telefonatë, dy diplomatët e lartë përsëritën se Izraeli duhet të…

Turqi, 3 vaksina në fazën e provave njerëzore

Zv/presidenti turk, Fuat Oktay, ka bërë të ditur se studimet e shtatë…