Sipas Shërbimit Shtetëror të Emergjencave të Ukrainës, një spital për fëmijë në rajonin e Luhanskut është shënjestruar nga forcat ruse.

Shtatë fëmijë dhe 15 të rritur, përfshirë mjekë u evakuuan nga spitali pasi çatia mori flakë. Spitali është në qytetin e Severodonetsk, në rajonin Luhansk të Ukrainës lindore.

Nuk është hera e parë që forcat ruse kanë në shënjestër spitalet ukrainase. Më herët, u bombardua një maternitet në Mariupol.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Pesëshja evropiane ta njohë Kosovën”, Vulin ministrit kroat: Vetëm mjekësia mund të përgjigjet

Ministri i brendshëm serb Aleksandar Vulin, me rastin e deklaratës së djeshme…

Shqiptarët nesër protestojnë para vilës presidenciale në Shkup

Nesër me fillim në ora 13 shqiptarët do të protestojnë në Vodno,…

Aksion policor, arrestohen gjashtë persona

Aksioni për shkatërrimin e grupit të kontrabandistët realizohet në Shkup, Shtip, Veles…

Ish-marinsi amerikan vret 4 persona, përfshirë një foshnjë

Një person ka vrarë katër persona në Florida, përfshirë një fëmijë tre muajsh.…

SHBA-ja dhe Kina, konkurrencë mbi vaksinat dhe rimëkëmbjen post-pandemisë në Evropë

Shtetet e Bashkuara kanë në plan të “riparojnë” e “gjallërojnë” bashkëpunimin me…