Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të shtunën mbrëma.

Luftëtari dhe boksieri nga Peja triumfoi ndaj kundërshtarit, i cili kishte një bilanc prej 20 fitoreve dhe 66 humbjeve shkruan Insport.

Edhe ashtu pritej triumfi i Markut, i cili e nokautoi tri herë kundërshtarin, derisa eventualisht fitoi pas vetëm rundit të dytë.

Meçi parshihej të zgjaste katër runde, por Markut i mjaftuan vetëm dy ta sigurojë fitoren.

Gjyqtari ndërpreu meçin në rundin e dytë, pasi Godor u nokautua plot tri herë brenda një periudhe të shkurtër.


https://www.youtube.com/watch?v=a5wFZlxY8kA&feature=youtu.be

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mjeku i Interit, Volpi: Eriksen kaloi testet mjekësore pa asnjë problem

Mjeku i Interit, Piero Volpi, ka thënë se testet mjekësore të Christian…

Kosova me nëntë mungesa të mëdha në ndeshjen ndaj Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të duhet të përballet me Slloveninë pa shumë…

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Pas kualifikimit në Botëror, futbollistët serbë veshin fanella me mbishkrime nacionaliste dhe Kosovën e bëjnë Serbi

Pas kualifikimit në Botëror, futbollistët serbë festojnë me mesazhe politiko-nacionaliste Përfaqësuesja e…

Kjo është data e rinisjes së Champions League

UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund…