FJALA kujton dhe nderon viktimat e masakrës së Reçakut, që dëshmuan terrorin dhe gjenocidin e Serbisë në Kosovë.
Kjo masakër ndaj njerëzve të pafajshëm zgjoj ndërgjegjen dhe vetëdijën ndërkombëtare që më pas filluan sulmet kundër caqeve ushtarake të Serbisë.

FJALA kujton dhe nderon viktimat e Reçakut ndërsa i bën thirrjeve institucioneve të drejtësisë në Kosovë dhe në nivel ndërkombëtar që të ndjekin dhe nxjerrin para drejtësisë ata që kryen këtë masakër dhe shumë masakra të tjera në Kosovë.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0264RQ9C4rtmZ9GeuNhR3qm7jSq6DVSLEsYLQ81NL6ATgNqA6tmhur6sEPAiJmCaKkl&id=100044540315257&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Borell paralajmëron se takimi Kurti-Vuçiq mund të mbahet para verës

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borell,…

Kreu i Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve: Kimikatet e përdorura gjatë protestave në SHBA ndihmojnë në transmetimin e virusit

Kreu i Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), në SHBA,…

Stoltenberg: Aleanca duhet të forcojë mbështetjen për Ukrainën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se aleanca ushtarake…

Haxhiu: Zgjedhja e Kryeprokurorit të Shtetit duhet të jetë transparent dhe meritor

Në konferencën vjetore të prokurorëve, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë…

Zbuten tensionet midis Turqisë dhe vendeve perëndimore

Tensionet midis Turqisë dhe dhjetë vendeve perëndimore u zbutën, pak ditë pasi…