Kosova pësoi humbje 2-1 në udhëtim te Sllovenia, duke rrezikuar kështu qëndrimin në Ligën C të Ligës së Kombeve.

‘Dardanët’ u gjenden në epërsi në Lubjanë, mirëpo vendasit arritën të përmbysnin rezultatin në sekondat e fundit të takimit, me një penallti që cilësohet si e paqenë.

Tanët do të zhvillojnë takimin e fundit të edicionit të dytë të Ligës së Kombeve më 18 nëntor, si nikoqir i Moldavisë.

Qëllimi kryesor i Përfaqësueses tonë në këtë sfidë do të jetë fitorja, ose më së paku barazimi, për të vazhduar qëndrimin edhe në sezonin e ri të garës më të re të UEFA-s.

Kosova kishte barazuar 1-1 ndaj Moldavisë në takimin e zhvilluar në Palermo të Italisë, e që ishte takimi i parë i sezonit të dytë të Ligës së Kombeve.

Tanët do të presin moldavët të mërkurën e javës së ardhshme nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, e që shpresojnë të shënojnë edhe fitoren e parë, në këtë sezon që ishte për t’u harruar, shkaku që kishim dy barazime dhe tri disfata.

Sllovenia është lider i Ligës C, Grupit 3 me 13 pikë, Greqia me 11, Kosova me dy dhe Moldavia me një sosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…