Sonte në orën 21:30 do të zhvillohet finalja e Kupës së Mbretit mes Barcelonës dhe Atletik Bilbao. Kjo e është duke kaluar në një formë aspak të mirë, derisa Barcelona vjen në këtë ndeshje pas humbjes në “El Clasico”. ‘Blaugranët’ nuk kanë fituar asnjë trofe për më shumë se 1 vit e gjysmë dhe nata e sotshme mund të jetë vendimtare edhe për yllin e skuadrës Lionel Mesi.

Favorit absolut në këtë përballje është Barcelona, që kërkon të fitojë trofeun e parë nën urdhrat e Ronald Kumanit, derisa janë në luftë edhe për La Ligën. Bilbao në anën tjetër, pati mundësi që të fitojë këtë trofe para afërsisht një muaji kur u përballë me Real Sosiedad, mirëpo nuk arritën një gjë të tillë, pasi që u mundëm me 1-0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…