Ashtu siç ishte edhe parashikuar në orën 14:o0 ka filluar protesta e organizuar nga familjaret El Chekës, i njohur në opinion për publikimet e “bombave”, biseda të përgjuara mes zyrtarëve të lartë të BDI-së. Disa nga protestuesit nisen edhe valle me këngë patriotike shqiptare. pavarësisht incidentit që ndodhi para se te fillonte protesta mes familjarëve të tije dhe Ismet Gurit. Rreth sheshit Skenderbeu ka shumë uniforma policore ndërkohë që numri i protestuesve është mbi 100 persona.“Problemi im, nesër mund te jete problemi yt”, “BDI jashtë parlamentit”, “Hetim ndërkombëtar për rastin e Almirit”, shkruhet në disa nga pankartat që protestuesit mbanin në duar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…