Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendi të Kosovës në të cilën ndër të tjera në rend dite janë interpelanca me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për cenimin e të drejtave të punëtorëve në administratën shtetërore me ndalimin e pagave, si dhe presioni mbi pushtetin lokal, ndërhyrja në autonominë e komunave, shqyrtimi i parë i projektligjit për sanksionet e shёnjestruara kundër shkelësve të huaj të të drejtave të njeriut dhe formimi i komisionit Ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për dy anëtarë të Komisionit të Pavarur të Mediave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Liderja e Hong Kong: Nuk e kam ofruar kurrë dorëheqjen

Udhëheqësja e Hong Kong-ut, Carrie Lam, mohoi se ka ofruar ndonjëherë dorëheqjen,…

Ambasadorja ukrainase në SHBA e quan Putinin kriminel lufte: Do jetë e vështirë ta drejtosh vendin nga Haga

Ambasadorja e Ukrainës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Oksana Markarova, e…

Mbledhja e përbashkët e dy kuvendeve Shqipëri- Kosovë në nëntor

Kuvendi i Shqipërisë nisi sot punimet e sesionit të tretë të Legjislaturës…

Pse koronavirusi po merr më pak jetë njerëzish në Gjermani? Doktori i njohur zbulon arsyen

Të premten, numri i personave që rezultojnë të jenë të infektuar me…

OBSH: Numri i të infektuarve me coronavirus po bie, por jo edhe i të vdekurve

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të hënën se ndërsa numri i rasteve…