Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi mëngjesin e djeshëm në autostradën “Struma” në Bullgari.

Të gjithë pacientët janë të qëndrueshëm dhe nën mbikëqyrje të vazhdueshme mjekësore dhe u jepet mbështetje psikologjike. Dy pacientë iu nënshtruan operacionit.
Të shtatë pacientët do të qëndrojnë në spital deri të premten, pas së cilës do të bëhet plani për transportin e tyre për në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mediumi spanjoll: Spanja po e përgatit kthesën historike karshi Kosovës

Qeveria e Pedro Sanchezit po përgatitet për një kthesë historike sa i…

Kosovë, mundësitë për padi ndaj Serbisë për genocid

Juristi Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi tha në një…

10.000 persona të shëruar nga koronavirusi në Zvicër

Deri më tani është bërë testimi i qindra-mijëra personave nën dyshimin se…

Bastiset shtëpia e 47 vjeçarit në Tetovë, policia i gjeti heroinë

Pjestarë të policisë nga Sektori për punë të brendshme-Tetovë, sot (20-shtator) rreth…

Johnson: Putin duhet ta kuptojë se nuk do të ketë sukses në Ukrainë

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se presidenti i…