Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se Komisioni për Sëmundje Ngjitëse ka vlerësuar se gjatë vikendit ora policore mund të fillojë nga ora 19:00 dhe se i njëjti rekomandim do të diskutohet në mbledhjen e sotme të qeverisë.

“Kemi rekomanduare që ora policore gjatë vikendit të nis nga ora 19:00 deri në ora 05:00 dhe i njëjti propozim do të diskutohet në mbledhjen e sotme të qeverisë “, tha ministri Filipçe duke shtuar se për lehtësimin e masave për javën tjetër do të vendoset komfor gjendjes me pandeminë  gjatë ditëve në vijim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…