Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçenë konferencën e sotme për shtyp tha se qeveria gjatë ditës së nesërme do të vendos për kufizimin e lëvizjes gjatë vikendit.

“Në mbledhjen e sotme të Shtabit unë kam përcjellë mendimin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, ku me konsensus mendojnë se vikendi do të duhet të mbyllet komplet sërish. Pash edhe disa reaksionet të ministrit Çulev. Mendoj se nuk duhet të japim mendime personale. Të gjithë këta vendime bazohen në vlerësimet profesionale të Komisionit për Sëmundje Ngjitësi. Në çdo rast, qeveria nesër do të vendos për këtë çështje….Propozimi i Komisionit të sëmundjeve ngjitëse, është që ora policore të filloj nga ora 19 e ditës se enjte dhe të zgjas deri të hënën në ora 05 të mëngjesit. Por ky është vetëm propozim i cili do të shqyrtohet në mbledhjen e Qeverisë gjatë ditës së nesërme”, deklaroi Venko Filipçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…