Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se virusi është në valën e tij më të fortë deri tani dhe 14 për qind e të prekurve të fundit janë shtruar në spitale. Ndërsa spitalet me këtë valë të re po arrijnë maksimumin e kapaciteteve. Filipçe apeloi edhe një se duhet të respektojmë masat para se sitemi shëndetësor të shkojë në kolaps. Ai tha se duhet të jemi të gjithë përgjegjës për këtë. “Po ashtu duhet të hapen edhe spitalet për shërbime të tjera, por nëse nuk respektojmë masat kjo do të jetë e vështirë”, tha Filipçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…