Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit sot, tha se në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 41 pacientë, 7 janë në gjendje kritike, 27 janë në gjendje të mesme, kurse 7 me simptoma të lehta. Edhe pacientët në Shtip janë në gjendje stabile, ndërkohë janë duke u testuar 18 persona të tjerë nga Qendra e Rehabilitimit në Shkup, ku kishte qëndruar pacienti nga Tetova që doli pozitiv dje me koronavirus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani takohet me vëzhguesit e BE-së, ankohet për ndërhyrjen e Serbisë në zgjedhje

Presidentja Osmani vlerësoi mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale në një takim me një…

Ç’thonë për teologët dokumentat sekrete të arkivit jugosllav në Beograd

Janë të shumta dokumentat sekrete që flasin për aktivitetet dhe metedologjinë e…

Sulmi në Heidelberg të Gjermanisë, studenti shtie me pushkë brenda sallës së Universitetit – humb jetën një person

Të paktën katër persona janë plagosur e një ka ndërruar jetë në…

Nuk e komenton dënimin me burg për Tahirin, Rama: E kam ditur mirë çfarë kam bërë kur kam udhëhequr reformën në drejtësi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk ka komentuar dënimin me burg për…

“Pesëshja evropiane ta njohë Kosovën”, Vulin ministrit kroat: Vetëm mjekësia mund të përgjigjet

Ministri i brendshëm serb Aleksandar Vulin, me rastin e deklaratës së djeshme…