Botuesi i gazetës “Lajm”, Fejzi Hajdari, përmes rrjetit social facebook ka komentuar lidhur me njërën nga “bombat” e publikuara nga El Cheka në të cilën flitej lidhur me gazetën “Lajm” ku ashiqare dilte në shesh frika e krerëve të BDI-së nga kjo gazetë.

Hajdari thotë:

El Chekaa e thotë të verteten, shume te fshehur nga pushteti i stërvinave dikur… “Ta bëjmë na shpejtë, sa janë këta të “Lajm”-it në pushim”, dëgjohej ‘klithma’ e Alisë dhe Musës, tek Bomba. I besoj shumë El Chekas, sepse flet me guximin e fakteve, argumenteve dhe provave. Nuk i besoj kety dy stërvinave sepse janë frikacakë dhe burracakë, rrjedhimisht gjithe jeten e kane kaluar duke u fshehur, bile-bile edhe kur u bene pjese e qeverise kompleksi i Napoleonit nuk ju hoq asnjehere…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…