Donjeta Sadiku ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.

Boksierja kosovare ka arritur të siguroj medalje botërore në boks për Kosovën.

Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

Njoftimi i plotë nga KOK:

HISTORIKE: DONJETA SADIKU I SIGURON KOSOVËS MEDALJE BOTËRORE NË BOKS

Arritje madhështore. Donjeta Sadiku ka siguruar medaljen botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Boksierja jonë mundi Ëu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

I urojmë shumë fat dhe suksese në rrugën drejt medaljes së artë.

Krenar me ty!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Messi është pranë largimit sensacional nga Barca, por cilat janë pengesat dhe si mund të ndodhë transferimi eventual

Vendimi i Lionel Messit për t’u larguar këtë verë nga Barcelona e…

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s: Reali, City dhe Chelsea do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve të premten

Lajmi për formimin e Superligës Evropiane e ka shokuar botën e futbollit.…

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Vendi, data dhe shumat e majme që do t’i fitojnë: Dalin në pah detajet për meçin Whyte – Fury

Dillian Whyte ka nënshkruar kontratën e tij për t’u përballur me Tyson…

Boksierët kosovarë kthehen në Prishtinë

Tre boksierët kosovarë, së bashku me ekipin dhe trajnerët, janë kthyer në…