Familjarët e Hamide Magashit, gruas shtatzënë 35-vjeçare, që dyshohet se u vra sot në hapësirën e QKUK-së, kanë mbërritur në vendngjarje.

T7 raporton se familjarët e Magashit janë parë në gjendje të rëndë emocionale, pasi e kanë kuptuar lajmin për të afërmen e tyre.

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti e ka konfirmuar për Gazetën Express se viktima rreth 35-vjeçare që dyshohet se u vra në oborrin e QKUK’së është Hamide Magashi nga fshati Llugaxhi i Lipjanit.

Ekipa e forenzikës dhe IML-ja janë tashmë në vendngjarje po ashtu.

Ndërkaq, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti për Gazetën Express tha se dyshimet e para sugjerojnë së bëhet fjalë për vrasje.

“Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë, në oborrin e QKUK-së në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, femër, rreth 35 vjeç. Mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vrasje. Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes”, ka thënë ajo për gazetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

20 raste të reja dhe tre viktima

Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 309 testeve të realizuara në…

Lija e majmunëve: 80 raste të konfirmuara në 11 vende

Rreth 80 raste të lisë së majmunëve janë konfirmuar në 11 vende,…

Parlamenti Evropian miraton rezolutën ku bën thirrje për njohjen reciproke Kosovë-Serbi

Deuptetët e Parlamentit Evropian kanë miratuar sot rezolutën ku për herë të…

Caktohet super-ekspertizë e re financiare në rastin e njohur si “Fondi 3%”

Në seancën e së hënës në rastin e njohur si “Fondi 3%”,…

ZPS kërkon që Veselit t’i vazhdohet paraburgimi, thotë se ekziston rreziku i arratisjes, pengimit të procedurave dhe kryerjes së krimeve tjera

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS), ka kërkuar nga gjykatësi i procedurës…