Familja e zëdhënësit të Kremlinit, Dmitry Peskov, është sanksionuar nga qeveria amerikane.

Kjo është pjesë e një raundi të ri kufizimesh të vendosura nga Uashingtoni ndaj oligarkëve dhe elitave ruse, shkruan Skynews.

Të prekurit përfshijnë gjithashtu 10 personat që përbëjnë bordin e VTB Bank dhe 12 anëtarë të Dumës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti për mediumin kroat: Vuçiq po e kopjon Putinin – Serbia shpenzon më shumë në armatim se të gjitha vendet tjera të Ballkanit Perëndimor

Në një intervistë me “Vecernji List” të Zagrebit, kryeministri i Kosovës, Albin…

Sela uron Kurtin për fitoren në zgjedhje

Ziadin Sela, Kryetari i Aleancës për Shqiptarët uroi fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje…

Ziadin Sela: Ata janë me aftësi të veçanta, ne jemi me ego të kufizuar!

Ziadin Sela / Ata nuk janë me aftësi të kufizuara, por jemi…

Rasti i Salih Mustafës: Dëshmitari i parë përfundon dëshminë, i dyti dëshmon sot gjatë ditës

Dëshmitari i parë në gjykimin e Salih Mustafës para Dhomave të Specializuara…

125 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, 6 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer…