Familja Ajvazi nga Haraçina ka përgënjeshtruar, sic thonë nga kjo familje, lajmet e rrejshme që qarkullojnë në opinion se Kryetari I Komunës së Haraçinës, është sulmuar nga Familja Ajvazi.

“Për të gjitha këto genjeshtra që ka shpikur ai ndaj meje dhe familjes time duhet të kërkoj falje publike” – thuhet në reagimin e Familjes Ajvazi.

Nga kjo familje gjithashtu hedhin poshtë informacionet se janë anëtarët e kësaj familjeje që prishin rendin dhe qetësinë publike, duke drejtuar gishtin diku tjetër.

“Se nuk mund ta prish jaraninë me LSDM-në dhe huliganat e narkomanat të cilët janë ata që vërtetë e prishin rendin dhe qetësinë në Haraçinë, e po na i helmojnë fëmijet tanë” – thuhet në reagimin e Familjes Ajvazi.

Familja Ajvazi thotë se si degë dhe anëtarsia më e gjerë kanë kërkuar që Drejtori i shkollës i cili është emëruar në vitin 2018 në SH.F “Gjergj Kastrioti Skenderbeu” në Haraçinë të zëvendësohet me kuadër të BDI-së

“Kryetari i sotshëm qe unë si kryetar dege e kam propozuar për Drejtor në Kliniken e Femijeve në Shkup i cili në krah të luftës dhe kësaj sakrifice 10 vite me radhë i ka shfrytëzuar beneficionet e shtetit, dhe po i njejti sot është bër Kryetar i Komunës së Haraçinës poashtu me propozimin e kryetarit të degës Brahim Ajvazi” – thuhet më tej në reagim. /KlanMacedonia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shkupjani i prekur nga koronavirusi, shëtitet nëpër Ohër

Për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “mosrespektim të masave…

“Financial Times”: RMV-ja e treta në botë sipas viktimave nga virusi

Duke marrë parasysh statistikën e numrit të viktimave nga COVID-19 në vendin…

Ministrja e Jashtme britanike,Truss: Rusia t’i japë fund aktivitetit keqdashës ndaj Ukrainës

ATSH-DPA/ Ministrja e Jashtme britanike Liz Truss i ka bërë një thirrje…

Konjufca në Hagë, takon sot Thaçin e Veselin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, po qëndron për vizitë në…

Shpyllëzimi i Amazonës arrin në nivele rekord

Shpyllëzimi në pyjet tropikale të Amazonës në Brazil arriti një nivel rekord…