Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli sot në konferencë për shtyp tha se pret shumë nga PSP, jo si politikan por si qytetarë.

“S’jemi të kënaqur dhe për në disa raste ka pasur qasje përzgjedhëse. Kishim ndjenjën se nuk kishte qasje të njëjtë ndaj aferave. Ne si Lëvizja Besa, do të mbështesim zgjidhje që lufton korrupsionin. Nuk është vetëm ta mbështesin si pro-reformë, presim funksionalitet” tha Zendeli.

Ai shtoi se duhet të vendosen njerëzit e duhur në këtë pozicion dhe të japin kapacitetet maksimale në luftimin e korrupsionit.

Në pyetjen nëse përzgjedhje ka të bëjë me funksionarët nga BDI, Zendeli përsëriti se nuk ka të bëjë me ato por se pret të mos ketë përzgjedhje për asnjërin./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…