Dje në komisionin për zgjedhje dhe emërime, deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli votoi kundër shumicës LSDM-BDI sepse nuk pranojnë emërimin e një shqiptari për drejtor të Revizionit Shtetëror.

Ndërsa sot, deputeti Mukovski i cili ishte i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit, por pastaj fitoj amnestinë dhe u shkëput nga VMRO-DPMNE, ka kërkuar pauzë në Komisionin për zgjedhje dhe emërime, që koordinatorët e Grupeve parlamentare të koordinohen për përfaqësuesit e tyre nëpër komisione.

Hipotetikisht parashtrohet pyetja: “Vallë atë që nuk e arriti dje vetëm BDI sot e vazhdon përmes Mukovskit, i cili ishte i dënuat për 27 prillin. Me këto veprime lindin shumë dyshime se vallë BDI a bashkëpunon me VMRO-në si parti politike, apo vetëm me të akuzuarit e 27 prillit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…