Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Kosovë me Listën Serbe e cila ka paralajmëruar largim nga institucionet e Republikës së Kosovës.

Në një postim në Twitter, Mandl e ka pyetur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se pse çdo herë është flet vetëm për përshkallëzim dhe shkatërrim.

“Pse jeni gjithmonë për përshkallëzim dhe shkatërrim, president Vuçiq? Pse Serbia nuk tërhiqet nga të gjitha lidhjet me Putinin dhe Rusinë? Pse e kërcënoni fqinjin tuaj vazhdimisht? A nuk nxirrni absolutisht asgjë nga mësimet që i ofron historia?”, ka pyetur Mandl, derisa e ka shpërndarë cicërimën e presidentes Vjosa Osmani, në të cilën është deklaruar për veprimet e sotme të Listës Serbe.

Kërcënimi i Listës Serbe me largim nga institucionet vjen pas çështjes së targave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kontrabandë me mallra në Han të Elezit, ndalohen dy persona

Dy persona janë shoqëruar në stacionin policor në Han të Elezit, pasi…

15-vjeçari nga Florida shpallet adoleshenti më i gjatë në botë nga Guinness

Basketbollisti yll i një shkolle të mesme në Florida u shpall si…

Abazoviq viziton Tuzin: Diskriminimi ndaj shqiptarëve ishte i qeverive te kaluara

Zëvendës Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic ka bërë vizitën e…

Haradinaj ia uron fitoren Vetëvendosjes

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ia ka uruar fitoren Lëvizjes Vetëvendosje duke…

Në fjalimin vjetor, Trump pritet të bëj thirrje për unitet

Në fjalimin e tij vjetor drejtuar kombit, presidenti i SHBA-së, Donald Trump,…