Mbrëmjen e së martës Prizrenin e kanë kapluar erëra të forta.

Televizionet lokale raportojnë për dëmtim të shtyllave elektrike në qytet dhe fshatra, derisa ka edhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Disa qytetarë raportojnë për dëmtime të makinave si pasojë e sendeve të forta që ka bartur era.

Ndryshe Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtyre ditëve mund të ketë vërshime të lumenjve në disa qytete të Kosovës perëndimore dhe veriore./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Bogujevci: Të rishikohet çështja e adresimit të personave të pagjetur në dialogun me Serbinë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, ka thënë se duhet të rishikohet…

Emërimi i Escobar për Ballkanin, Çollaku: SHBA e përkushtuar, Qeveria e Kosovës pa gatishmëri për arritje të marrëveshjes

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, emëruan Gabriel Escobar, në vend të Matthew…

PSP nuk do të paguaj para për qiranë dhe faturat fiskale të Janevës

Shefja e PSP-së, Katica Janeva nga një shtatori të këtij viti nuk…

Policia e Kosovës demanton lajmin e medieve serbe për rrahjen e tre serbëve në Bërnjak

Policia e Kosovës ka demantuar lajmin e medieve serbe, të cilat pretendonin…

Nuk mbështetet 2030-a si vit pranimi i Ballkanit në BE

Shpresat e vendeve të Ballkanit Perëndimor për një perspektivë të qartë kohore…