El Cheka ka komentuar lirimin e Katica Janevës nga burgu duke dhënë një version shumë interesant se qëllimi është heshtja e saj.

“Frika që Katica Janeva të mos vazhdoj të jap informacionet se kush i mban peng proceset gjyqsore të Rastit Kumanova, atë Monstra dhe shum raste të montuara detyroi shtetin monstër që ta liroj atë nga burgu pas kushtit që u dha Katica nëse këta do të donin që ajo të heshte!

Marrveshja midis opozitës maqedonase të VMRO-së me pushtetin LSDM-BDI bëri që Katicën ta largojn nga burgu për ta patur në komtroll të plot!
Veshja e saj e mbuluar tregon më mir se kush ishte mbrëmda atyre rrobave!” shkruan Çeka në profilin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…