‘Qendra e kontrollit’ të Kievit, një bunker në zyrën e Presidentit Volodymyr Zelensky, mund të jetë objektivi kryesor i forcave ruse për t’u hakmarrë për fundosjen e anijes Moskva, sipas la repubblica.

Sipas ekspertit ushtarak Oleg Zhdanov, qendra është e mbrojtur mirë. Ajo është ndërtuar në periudhën sovjetike për t’u mbrotjur nga sulmet bërthamore.

Megjithatë, nuk mund të përjashtohet mundësia e një sulmi bërthamor, tha Zhdanov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Katër viktima dhe 126 raste të reja me Covid-19, shërohen 48 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1140 testimeve të realizuara, 126 kanë…

Osmani – Karim: Aktivitet e UNOPS-it në Republikën e Maqedonis së Veriut po japin rezultat

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti takim me Drejtorin…

Hoxha i reagon Rexhepit: Politika është “sport” i rëndë

Sekretari i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar në fajsbuk, pas deklaratave…

125 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, 6 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer…

Bieber e bën për ‘pesë pare’ deputeten gjermane që flet keq për Kosovën

Njohësi i zhvillimeve politike në Ballkanin Perëndimor, Florian Bieber, i ka reaguar…