Blerim Daci është ekzekutuar pasditen e djeshme në Prishtinë në rrethana ende misterioze.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Daci ishte si i dyshuar për vrasjen te kalaja në Shkup që ndodhi tre muaj më parë.

Behet e ditur se viktima në Prishtinë ishte i dyshuari kryesor nga organet e Maqedonisë Veriore në hetimet preliminare të vrasjes së dyfishtë në Shkup.

Vrasja kishte ndodhur pranë një shisha bari në ku kishin mbetur të vdekur Jeton Krivanjeva dhe Enes Iseni të njohur ndryshe me nofkat si “Laçi” dhe “Zhilla”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kievi thotë se forcat e saj po mbahen në betejën ‘djallëzore’ të Bakhmutit

Kievi tha të hënën se trupat e saj po mbahen ende në…

Ligji për Pasurinë e Pajustifikueshme, Sallahu: Përveç zyrtarëve shtetëror nuk përjashtohet mundësia të hetohen edhe qytetarët

Pasuria e zyrtarëve shtetëror do të hetohet, pasi tashmë në ekzekutiv ka…

Zaevi dhe Mickoski nesër përfundojnë izolimin

Dy liderët e partive më të mëdha politike, Zoran Zaev dhe Hristijan…

Zaev para largimit nga pozita e udhëheqësit në LSDM

Ish-kryetari i komunës së Strumicës erdhi në krye të partisë së tij…

Shefi i NATO-s: Pres që vendet anëtare të rrisin shpenzimet për mbrojtje

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pret që shtetet anëtare të…