Rreziku gjithnjë i pranishëm me të cilin përballen organizatat e lajmeve që mbulojnë luftën në Ukrainë është i mirënjohur.

Dhe një filmim i jashtëzakonshëm nga Sky News tregon këtë rrezik në detaje të qarta.

Kryekorrespondenti i transmetuesit, Stuart Ramsay dhe ekipi i tij u sulmuan jashtë Kievit.

Por për mrekulli të gjithë shpëtuan dhe tani raportohet se janë kthyer në mënyrë të sigurt në Mbretërinë e Bashkuar.

Ramsay, i cili u plagos, thotë se ai dhe kolegët e tij ishin “shumë me fat”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Lirohen tre serbët që u arrestuan për blerje të uniformave të UÇK-së

Shtetasit serbë, D.D, D.D dhe V.J, të cilët u arrestuan dje në…

Vuçiq po ulet në dy karrige, Moska e pakënaqur me Serbinë

Pas përfundimit të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare në Serbi, ka filluar të…

Merkel nuk pranon ofertën për punë nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka refuzuar një ofertë pune nga Sekretari i…

Pesë institucione hetojnë aksidentin në Llaskarcë, këtë javë dëshmon shoferi i autobusit

Prokuroria Themelore Publike – Shkup (PTHP) informon se për shkak të koordinimit…

Kryetarja e Skocisë: Është koha të ndahemi nga Britania

Kryetarja e Skocisë, Nicola Sturgeon, gjatë ditës së diel paralajmëroi se vendi…