Edhe përkundër paralajmërimit që erdhi mbrëmë vonë nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, se gjatë ditës së sotme do të zgjidhet Talat Xhaferi si kryetar i Kuvendit, vazhdimi i seancës konstitutive ende zyrtarisht nuk është caktuar.

Burime nga kuvendi thonë se partitë janë duke u koordinuar por se askush nuk e dinë se kur do të vazhdojë seanca konstitutive, ndërsa ka mundësi që ajo fare të mos mbahet sot.
Më tepër media gjatë mbrëmjes së djeshme kanë shkruar se ekziston pakënaqësi për një pjesë të kuadrove të propozuara nga Ali Ahmeti për përbërjen e re qeveritare.
Revolta, sipas shkrimeve ka të bëj me kandidaturën e Artan Grubit për zv/kryeministër, ndërsa më të zëshëm në kritikën e tyre janë dega e Çairit dhe Sarajit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…