Në mesin e të arrestuarëve në vendkalimin kufitar Tabanoc ka edhe policë shqiptarë. Siç mëson portali Lideri.mk, nga nëntë policët e arrestuar së paku dy janë shqiptarë nga Kumanova dhe rrethina.

Kurse Ministri për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski, në një deklaratë për media, theksoi se në aksionin e djeshëm në pikën kufitare “Tabanoc” janë arrestuar 9 persona.
Sipas tij bëhet fjalë për një krye-shef, zëvendës/krye-shef, drejtues turni dhe gjashtë policë.

MPB-ja në koordinim me Prokurorinë Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, mbrëmë zhvilluan aksion të përbashkët në vendkalimin kufitar në Tabanoc.

Për shkak të zhvillimit të aksionit në vendkalimin kufitar, ka pasur ngecje disa-orëshe dhe kolona të gjata të automjeteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rusi / Infektohet me koronavirus krahu i djathtë i Putin

Dimitry Peskov, zëdhënësi i presidentit rus, Vladimir Putin, pohoi se ka dalë…

Zelensky: S’do ta lejojmë Rusinë që të fillojë një seri të re terrori

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, gjatë Samitit të G20 tha se lufta e…

Indi, shënohet numri më i lartë i rasteve ditore me COVID-19

India e cila është një nga vendet më të prekura nga COVID-19…

SHBA-ja rrëzon balonën e dyshuar spiune kineze – pamjet tregojnë momentin e shpërthimit (VIDEO)

Shtetet e Bashkuara kanë rrëzuar një balonë të dyshuar spiune kineze që…

E pazakontë: Vodhi para nga prindërit e saj dhe pagoi një shok për t’i vrarë

Një 17-vjeçare nga Jumatile, është arrestuar pasi dyshohet se ka tentuar t’i…