Edhe një vrasje në shtetin serb pas dy krimeve masive që ndodhën ditëve të kaluara.

Një tragjedi familjare ka ndodhur sot në vendbanimin Iliçevo në Kragujevac të Serbisë, kur një djalë ka vrarë babanë e tij.

Burri 54-vjeçar me inicialet R.N. ka vrarë babanë e tij 81-vjeçar, R.N, raportojnë mediat serbe.

I dyshuari është i sëmurë mendor dhe nuk dihen motivet e ngjarjes. Pas autopsisë së të ndjerit do të dihet edhe shkaku i vdekjes.

Së shpejti në vendin e krimit kanë arritur pjesëtarët e policisë së Kragujevcit dhe kanë arrestuar R.N. me dyshimin se ka kryer vrasje.

Ndryshe, Serbia gjatë kësaj jave është tronditur me dy krime masive, ku mbetën të vdekur 17 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rrëzohet avioni i Luftës së Dytë Botërore, 5 të vdekur dhe 14 të plagosur

Pesë persona humbën jetën dhe 14 të tjerë u plagosën pasi një…

Polici e rrah të arrestuarin brenda stacionit në Prizren (VIDEO)

Një polic është shfaqur goxha i dhunshëm ndaj një personi të arrestuar…

Pajisje të rënda në rrugë e fluturime me helikopterë, KFOR-i njofton për stërvitje ushtarake nga 14-17 marsi

Misioni i KFOR-it në Kosovë do të zhvillojë një stërvitje rutinë ushtarake…

Edhe 13 të vdekur dhe 501 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

​Rama i drejtohet Zelenskyt: Historinë tuaj e kemi përjetuar

Kryeministri Edi Rama, pas fjalës së presidentit ukrainas Volodimir Zelensky në Kuvend,…