Edhe një vrasje në shtetin serb pas dy krimeve masive që ndodhën ditëve të kaluara.

Një tragjedi familjare ka ndodhur sot në vendbanimin Iliçevo në Kragujevac të Serbisë, kur një djalë ka vrarë babanë e tij.

Burri 54-vjeçar me inicialet R.N. ka vrarë babanë e tij 81-vjeçar, R.N, raportojnë mediat serbe.

I dyshuari është i sëmurë mendor dhe nuk dihen motivet e ngjarjes. Pas autopsisë së të ndjerit do të dihet edhe shkaku i vdekjes.

Së shpejti në vendin e krimit kanë arritur pjesëtarët e policisë së Kragujevcit dhe kanë arrestuar R.N. me dyshimin se ka kryer vrasje.

Ndryshe, Serbia gjatë kësaj jave është tronditur me dy krime masive, ku mbetën të vdekur 17 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Berisha: Heqja e taksës së Rrugës së Kombit, një nga dy vendimet e para të PD-së në qeveri

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se një nga dy vendimet…

Tensionet me Ukrainën/ Rusia dislokon armatimet e rreme të ajrit, për të gënjyer Perëndimin (fotot)

Mes tensioneve të fundit në kufirin me Ukrainën, Rusia shihej sot të…

OSBE: Zgjedhjet ishin transparente dhe të qeta

Transparente dhe të qeta i përshkroi misioni i OSBE zgjedhjet e zhvilluara…

Dështon formimi i qeverisë në Malin e Zi

Dritan Abazoviç mbetet Kryeministër Tre ditë përpara skadimit të afatit,  Miodrag Lekiç,…

Mile Janakievski dënohet me mbi tri vite burg

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski sot në aktgjykimin për rastin…