Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se kanë arritur edhe 7 mijë e 20 vaksina Pfizer, ndërsa ka paralajmëruar se ditëve tjera do të arrijnë edhe vaksinat ruse Sputnik V.

Rama thotë se Shqipëria po del nga tuneli i gjatë i pandemisë.

“7020 doza të tjera Pfizer mbërrijnë në Shqipëri; të tjera doza Pfizer, Astrazeneca, Sinovac e Sputnik do të vijojnë të mbërrijnë dhe ne nuk do të ndalemi asnjë ditë, deri në fund”.

“Ajo që dukej e pamundur deri para vetëm dy muajsh, po ndodh para syve tanë çdo ditë! Shqiptarët po vaksinohen masivisht dhe Shqipëria po del nga tuneli i gjatë i pandemisë, për t’iu kthyer me të gjitha fuqitë jetës, e për të rritur ekonominë e saj duke filluar nga sezoni turistik e vijuar me paketën më të madhe në histori të investimeve të huaja, po edhe vendase, private e publike”.

“Më e mira është e gjitha përpara nesh, së bashku do ta bëjmë Shqipërinë të Ardhmen tonë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shërohen 44 pacient, 2 ndërrojnë jetë

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot Instituti për shëndet Publik ka regjistruar…

Blerje votash, arrestohen 4 persona në Kosovë

Prokuroria e Shtetit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë bërë të…

Trump sulmon demokratët për procesin e shkarkimit

Presidenti amerikan Donald Trump kritikoi të martën ligjvënësit ligjvënës demokratë për ngritjen…

Biden thekson pasojat për Kinën nëse mbështet Rusinë

Presidenti i SHBA Joe Biden tha për CNN se telefonata e tij…

Pamjet nga takimi i delegacioneve ruse dhe ukrainase

Këto janë pamjet e takimit mes dy delegacioneve, të Rusisë dhe të…