Një polic francez është me fat që është ende i gjallë, pasi është sulmuar me një shpatë gjigante – që ngjante shumë me armën e një karakteri fiktiv të një video-loje.

Ajo është gjetur gjatë një intervenimi të policisë në Nant. E incidenti ka ndodhur kur policia u shfaq në vendin e ngjarjes pas telefonatës për dhunë në familje, transmeton Telegrafi.

Ai ishte armatosur me shpatë me të cilën iu vërsul policisë, e ata intervenuan duke e “neutralizuar” dhe çarmatosur. Megjithatë njëri prej policëve ka pësuar lëndime trupore, me c ‘rast është dërguar me urgjencë në spital për tretman.

E në rrjetet sociale shpejt është zbuluar se shpata ishte një kopje e armës nga video-loja “Final Fantasy”. Ndërkaq sulmuesi siç është konfirmuar ishte i dehur dhe droguar. /Telegrafi/

https://twitter.com/PoliceNat44/status/1356233246804234248/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1356233246804234248%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fe-beri-shpaten-sikurse-te-video-lojes-dhe-iu-versul-policise-arrestohet-sulmuesi-ne-france%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…