E ardhmja e fëmijëve dhe shtetit tonë varet nga mënyra se si gjenerata jonë do ta zgjidhë çështjen e Kosovës.

Kështu ka deklaruar presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, gjatë adresimit të tij në parlamentin serb, raporton Tanjug.

Duke paraqitur një raport mbi Kosovën, ai tha se sot “nuk është një detyrë e lehtë para nesh dhe nuk është koha për një humor festiv, nuk është koha për pritje të tepërta ose pritje që nuk janë në përputhje me realitetin që na rrethon.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Janushev: Zaevi ka marrë fund politikisht

Sekretari Gjeneral i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE, Igor Janushev në…

200 mijë euro para të qytetarëve për telefonat e ri të deputetëve në Maqedoni

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut, ka firmosur marrëveshje në fund të muajit…

Janusz Bugajski: Amerika ka nevojë për një strategji më të fuqishme ndaj Rusisë

Me provat në rritje (që tregojnë) se Kremlini ka financuar Talebanët për…

Abazoviq e konfirmoi arrestimin e Kashçelanit

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq e konfirmoi se udhëheqësi i…