Një burrë është arrestuar nga njësia anti-terror e Britanisë së Madhe, nën dyshimin se kishte spiunuar për Rusinë.

I dyshuari që është në të 40-at, akuzohet për spiunim në Britani të Madhe – duke shërbyer për Vladimir Putinin, transmeton Telegrafi.

Ai u arrestua nga policia britanike në aeroportin Gatwick të Londrës. Ai po bëhej gati që të largohet nga vendi kur u kap nga forcat e rendit.

Arrestimin e tij e ka konfirmuar edhe Scotland Yard, ku është bërë e ditur se dyshohet për spiunim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky: Niveli i kërcënimit në vend është në maksimum

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka thënë se komuniteti ndërkombëtar do të jetë…

Vdes një 34 vjeçar në Prishtinë, policia e cilëson vdekje të dyshimtë

Të premten rreth orës 04:00 të mëngjesit është raportuar në polici për…

Kurti nesër në Londër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke qëndruar në Londër të Britanisë…

Zelensky kërkon më shumë dhe mbylljen e porteve detare për Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky bëri thirrje për më shumë armë dhe kërkoi…

2020 nis me tërmet, kjo ishte epiqendra e lëkundjes së fuqishme

Një tjetër tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Richter lëkundi vendin në…