Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se analizat fiziko –kimike dhe mikrobiologjike të mostrave të ushqimit të konsumuar të pjesëtarëve me simptome, rezultatet nga Inspektorati Sanitar kanë treguar se ushqimi është në parametrat normal dhe se nuk është i dëmshëm.

“Bazuar në rezultatet e këtyre analizave, Inspektorati Sanitar i Kosovës i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë në procesverbalin nr. 0001375, të datës 13.04.2022, njofton se rezultatet e ushqimit kanë rezultuar në kufijtë (parametrat) normal dhe jo të dëmshme, si dhe në mostrat e analizuara nuk janë izoluar baktere patogjene”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski pozitiv me Kovid-19

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski ka konfirmuar se është infektuar…

Fillon seanca ku do të raportojë Kurti për dialogun

Deputetët e Kuvendit kanë filluar të mbajnë seancën e radhës. Në këtë…

Shtëpitë të kthyera përmbys ndërsa tornadot me shpejtësi mbi 160 kmh godasin Floridan

Florida u godit nga katër tornado të dielën në mëngjes, që lanë…

Radev: Vetëm përmes dialogut me Bullgarinë do të përshpejtohet rruga e Shkupit drejt BE-së

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev, nga Brukseli deklaroi se përshpejtimi i rrugës…

Bardhyl Mahmuti: Raporti zviceran për rastin “Astrit Dehari” është mbajtur i fshehur 4 muaj nga Prokuroria

Veprimtari i njohur shqiptar, dikur përfaqësues politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,…