Nga 37 të infektuarit e rinj me Kovid-19 të regjistruar gjatë 24 orëve të fundit, 12 janë nga Shkupi edhe atë pesë në komunën e Gazi Babës, nga dy në Butel dhe Çair dhe nga një në Saraj, Karposh 1 dhe Aerodrom, informuan për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga numri i përgjithshëm 199 rastet aktive në Shkup, siç theksojnë nga Ministria, distribuimi sipas komunave është ky: Saraj – 41, Gazi Babë – 39, Aerodrom – 25, Butel – 13, Gjorçe Petrov – 9, Qendër – 9, Karposh – 7, ilinden – 7, Shuto Orizara – 6, Kisela Voda – 3, Studeniçani – 1, Petroveci – 1.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti: Dëshmorët janë dëshmuar tash ne duhet të dëshmohemi tek ata

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe te varri i…

Zv.ministri i Drejtësisë në Kosovë nesër viziton të burgosurit e rastit “Kumanova”

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka thënë se ditën e enjte do…

Mbrojtja e Thaçit dhe Veselit listojnë padrejtësitë që iu bënë me rëndimin e akuzave: ”Shkelje e të drejtave”

Rëndimi i aktakuzave nga Prokurori i Specializuar ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare…

Palmer thotë se liderët e Ballkanit Perëndimor duhet të jenë më konkretë në realizimin e objektivave

I Dërguari Special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, gjatë fjalës…

Shtëpia e Bardhë: Ne nuk do të hyjmë në luftë me Rusinë

Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki, ka përsëritur se…