Dy persona vdiqën nga thithja e tymit në qytetin San Lorenzo në rajonin e Kalabrisë të premten, të shkaktuar nga disa zjarre që goditën rajonin në Italinë Jugore.

Sipas karabinierëve, policisë ushtarake italiane, një grua dhe nipi i saj po përpiqeshin të shuanin flakët në ullishtën e tyre, shkruan AP.

Gjithsej 57 zjarre goditën Kalabrinë dje. Njëmbëdhjetë prej tyre ishin në mënyrë të rrezikshme pranë qyteteve të vogla, me San Lorenzo në mesin e tyre.

Zjarre masiv po ndodhin gjithashtu në të gjithë Turqinë, Greqinë dhe Rusinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…