Dy persona, duke përfshirë një student, thuhet se u qëlluan me armë në një shkollë të mesme shtetërore të Nju Jorkut.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, të shtënat kanë ndodhur pak pas orës 15:30 (sipas kohës lokale) në shkollën e mesme McKinley në Buffalo.

Departamenti i Policisë Buffalo tha se oficerët ishin në vendngjarje dhe u kërkuan shoferëve të shmangnin zonën.

Një burim policor tha se sipas hetimeve paraprake viktimat ishin një nxënës dhe një roje sigurie.

Ndërkohë një zëdhënës i policisë tha se ishte një nxënës mashkull. Studenti, i cili u qëllua disa herë, u dërgua me ambulancë në Spitalin e Fëmijëve Oishei, tha burimi policor, thekson buffalonews.

Zëdhënësi i policisë së Buffalo, Michael J. DeGeorge tha për mediat jashtë shkollës se roja i sigurisë u qëllua në këmbë, një plagë që nuk besohet të jetë kërcënuese për jetën.

Nuk dihet menjëherë nëse të shtënat kanë ndodhur brenda apo jashtë shkollës.

Menjëherë pas të shtënave, Kolegji Shtetëror SUNY Buffalo lëshoi një deklaratë.

“Policia Universitare ka marrë një raport për një person të armatosur pranë kampusit”, shkroi universiteti në Twitter. “Ai është parë për herë të fundit pranë shkollës së mesme McKinley në Elmwood Ave duke shkuar drejt 198. Menjëherë strehohuni në vend”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sistemi i Belgjikës për azilkërkuesit i paaftë për të përballur fluksin

Autoritetet në Belgjikë po luftojnë për të përballuar numrin e azilkërkuesve. Sipas…

Çka urojnë këta të “bashkësisë” së Shaqir Fetait

Në BFI paska ardhur një letër nga një shoqatë ukrainase në RMV,…

10 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

10 raste janë regjistruar me COVID-19 në 24 orët e fundit në…

Macron dhe Putin bisedojnë sot për krizën në Ukrainë

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe homologu i tij rus Vladimir Putin, pritet…

Nga nesër punonjësit e institucioneve publike që s’kanë certifikatë të vaksinimit ose teste, s’do të lejohen në punë

Të gjithë punonjësit e institucioneve publike, si dhe personeli i ndërmarrjeve publike…