Kosova ka regjistruar sërish shifra minimale të infektimeve me Covid. Në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se nga 1.944 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv si mbartës të virusit vetëm 2 persona.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bën të ditur se janë shëruar 3 qytetarë të tjerë, ndërsa numri i rasteve aktive ka shkuar në 98.

Fatmirësisht në 24 orët e fundit nuk ka patur humbje jete të shkaktuara prej koronavirusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Numërohen 600 mijë vota në Kosovë, këto janë tre partitë që po kryesojnë

Tashmë në Kosovë janë numëruar 600 mijë vota ose 33.45% të totalit.…

Tensionet në Mesdheun Lindor/ Shtyhen negociatat mes Greqisë dhe Turqisë në selinë e NATO-s

Shtyhen negociatat midis zyrtarëve turq dhe grekë në selinë e NATO-s me…

Tkurrja e popullsisë si problem emergjent i BE

Një nga problemet më të mëdha që po përballen vendet e Bashkimit…

128 raste të reja dhe 137 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Brenda 24 orëve janë bërë 1025 testime, ndërsa janë regjistruar 128 raste…

Kreu i Komitetit Ushtarak të BE-së në Shkup: Kujdes nga sulmet kibernetike

Kryesuesi i Komitetit Ushtarak të Bashkimit Evropian, gjenerali Claudio Graziano ka tërhequr…