Në orët e hershme të mëngjesit rreth orës 01:00, para objektit hotelerik në rrugën “11 tetori” në Kërçovë, është prishur rendi dhe qetësia publike gjatë sulmit të tre personave ndaj A.E. nga fshati Zajas.

Nga MPB thonë se po punohet për zbardhjen e rastit.

Dje pasdite rreth orës 15:40 R.K. 60-vjeçar nga Kërçova ka paraqitur se në fshatin Serbijan, fizikisht është sulmuar nga B.O. 55-vjeçar. Kundër tij është ngritur kallëzim penal sipas Ligjit për prishje të rendit dhe qetësisë publik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…