Dy gazetarë të agjencisë së lajmeve Reuters u plagosën dhe një shofer u vra pasi automjeti në të cilin ndodheshin u vu nën zjarr teksa po shkonte për në Severodonetsk, në Ukrainë.

Fotografi Alexander Ermochenko dhe kameramani Pavel Klimov po udhëtonin të premten me një makinë të siguruar nga forcat e mbështetura nga Rusia në pjesën e kontrolluar nga Rusia të rrugës midis Severodonetsk dhe qytetit Rubizhne, shkruan Aljazeera.

Ata u dërguan në një spital në Rubizhne, ku morën trajtimin fillestar, Ermochenko për një plagë të vogël me prerje dhe Klimov për një frakturë në krah.

Agjencia Reuters bëri të ditur se nuk mund të përcaktonte menjëherë identitetin e shoferit, i cili ishte caktuar nga separatistët për udhëtimin e raportimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Italia si Austria, gati vendimi: Të pavaksinuarit nuk do të futen dot në stadiume, teatro, lokale dhe restorante

Qeveria italiane është duke përgatitur një shtrëngim të metejshëm të masave nisur…

PAPA FRANÇESKU: Jam i lumtur që kam ardhur në vendlindjen e NËNËS TEREZË

Jam i gëzuar që po vij në Maqedoninë e Veriut në 25…

Likovë, 58 raste aktive me Kovid-19

Komuna e Likovës në 48 orët e fundit ka regjistruar 43 raste…

“Plani i pengmarrjes dështoi”/ Balluku: Kontrollorët u përgjigjën apelit tonë, janë në krye të detyrës

Ministrja e Energjitikës Belinda Balluku tha se Albcontrol tashmë është rikthyer në…

Tre raketa drejt Izraelit nga tokat libaneze

Të paktën tre raketa u shkrepën nga Libani jugor drejt Izraelit, thanë…