Dy aeroplanë luftarakë të Forcave Ajrore Indiane janë rrëzuar në një përplasje të dukshme në ajër.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ka ndodhur gjatë stërvitjeve rreth 300 kilometra në jug të kryeqytetit Nju Delhi, ka thënë policia në vendin e rrëzimit.

Siç kanë raportuar mediat, deri më tani njëri pilot është gjetur i vdekur.

“Aeroplani tjetër ka të ngjarë të ketë rënë më larg nga vendi dhe ne kemi dërguar ekipe për ta lokalizuar atë”.

Përplasja është më e fundit në një varg aksidentesh aviacioni që përfshijnë flotën ajrore ushtarake të Indisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Linjat ajrore anulojnë 5,700 fluturime në ShBA, shkak moti ekstrem 

Linjave ajrore anuluan 5,700 fluturime në Amerikë të premten, pasi stuhitë masive…

Mediat amerikane: Rusia konfirmon se i janë shkatërruar së paku 300 tanke në Ukrainë

Yaroslav Trofimov, korrespondent i gazetës amerikane “The Wall Street Journal” ka shpërndarë…

Kuvendi nuk miraton rezolutën për të pagjeturit

Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme nuk ka miratuar rezolutën për…

Katari po punon me talibanët për ta rihapur aeroportin e Kabulit

Katari është duke negociuar me talibanët për të rihapur aeroportin e Kabulit…

Info Magazine: LDK-ja dhe analiza e ASHAK-ut sipas këndvështrimit të Buxhovit

Për të folur për 33-vjetorin e themelimit të Lidhjes Demokratikë të Kosovës,…